VAN UMUT KERVANI

HÜDA PAR’DAN ESNAF ZİYARETİ

VAN - ​Mısır Çarşısı esnafını ziyaret eden Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Van İpekyolu ilçe Başkanı Yavuz Oktuay, seçimden seçime çalışan bir parti olmadıklarını esnafın bildiğini ifade etti.

HÜDA PAR’DAN ESNAF ZİYARETİ
  • 05 Mayıs 2018, Cumartesi 21:44

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Van İpekyolu ilçe Teşkilatından oluşan bir gurup, haftalık esnaf ziyaretleri kapsamındaki durakları Mısır Çarşısı oldu.

Yaptıkları ziyaretle ilgili daha sonra açıklamalarda bulunan Hür Dava Partisi Van İpekyolu ilçe başkanı Oktuay, HÜDA PAR’ın esnafın sesi olduğunu dile getirdi.

Esnafla güçlü bir diyalog içinde olduklarını belirten Oktuay "Bugüne kadar esnafımızı yalnız bırakmadık, sorun ve sıkıntılarına çözümler ürettik ve gerekli mercilere, esnafımızın sorun ve sıkıntılarını ürettiğimiz çözüm önerileriyle beraber sunduk. Adeta bölgede ticaret yapan esnafların sesi olduk. Seçimden seçime çalışan bir parti olmadığımızı esnafımız biliyor. Bugün esnaf ziyaretleri kapsamında ziyaret ettiğimiz Mısır Çarşısı esnafımızın sorun ve sıkıntılarını dinledik." diye konuştu.

Esnafın sıkıntılarına değinen Oktuay, "Bölgede esnafımız ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. En büyük problem işsizliktir, bunun yanında birçok sorun vardır. Mısır Çarşısı'nda ticaret yapan esnafın çoğu sahafçıdır. Kent Meydanı Projesi'nin iş yaptıkları pasajı da kapsadığını söylediler. Dolayısıyla esnafın kaygıları ve tereddütleri var. Kent Meydanı Projesi'nden dolayı mevcut esnafın mağdur olmaması adına titizlikle bir çalışma yürütülmelidir." ifadelerini kullandı.

Son olarak Oktuay, "İlimizde öğrenci ve kitapseverlerin buluşma noktası olabilecek, modern bir sahaflar çarşısının olmaması büyük bir eksikliktir. Kitap okumanın önündeki bütün engellerin kaldırıp daha ulaşılabilir bir projeyle gençlerimizi kitapla buluşturmamız lazım. Yetkili kurumlar bu konuda bir çalıma yaparlarsa hem kentimiz hem de gençlerimiz için büyük bir hizmete imza atmış olacaklar." ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Serhad Haber
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık