VAN UMUT KERVANI

HÜDA PAR VAN İL BAŞKANLIĞI'NDAN STK’LARA ZİYARET

VAN - Hür Dava Partisi Van İl Başkanlığı Van’da hizmet veren STK temsilcileri ile bir araya geldi.

HÜDA PAR VAN İL BAŞKANLIĞI'NDAN STK’LARA ZİYARET

HÜDA PAR Van İl Başkanlığı 24 Haziran seçimlerine ilişkin Van ilinde hizmet vermekte olan Memur-Sen, İHH İnsani Yardım Vakfı, Gökkuşağı Derneği, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Özgür Der, TÜMSİAD, Adım Der, İsra Der ve Köklü Değişim Van Şubelerini ziyaret etti.

Ziyarette HÜDA PAR Van İl Başkanlığını temsilen konuşma yapan Van İl Başkanı Av. Rasim Sayğın, STK’lara yönelik HÜDA PAR’ın süreç içerisind diğer partilerle yapılan görüşmeler ve ittifak konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Tüm Partilerden randevu istediklerini, randevu veren partilerle görüşme gerçekleştirdiklerini ancak bu görüşmelerin hiç birinde mutabakatla sonuçlanan bir ittifaklarının olmadığını ifade etti.

HDP ile de randevu talebinde bulunduklarını ve aynı zamanda Diyarbakır’da Kürdi Partilerin, Partilerini ziyaret ederek HDP’nin de içinde bulunduğu partilerle bir araya gelerek görüşme teklifinde bulunduklarını, Genel Başkan Zekeriya YAPICIOĞLU’nun görüşme tekliflerini kabul ettiğini ancak HDP’nin bu konuda kürdi partilerin yaptığı teklifi reddettiğini belirtti. Buradaki amaçlarının bölgede sulh ve barış içerisinde bir seçim geçirmek üzere bir adım atmak olduğunu beyan etti.

Konuşmasına devamla, “Dolayısıyla şu anda tek başımıza seçimlere girme kararımız var. Seçime kadar büyük bir gelişme olmadıkça Türkiye’nin 81 ilinde seçimlere HÜDA PAR adıyla gireceğiz. HÜDA PAR rüştünü ispatlamıştır. 15 Temmuz, 6/7 Ekim, çukur siyaseti, Referandum, İslam coğrafyasındaki gelişmeler gibi olaylarda göstermiş olduğu halktan yana dik ve izzetli duruşuyla, Türkiye için ne kadar kritik önemde olduğunu ispatlamıştır.  HÜDA PAR halkına sahip çıkmıştır. Halk da HÜDA PAR’A sahip çıkacaktır. Güçlü bir Türkiye’nin HÜDA PAR’a ihtiyacı var. HÜDA PAR desteği sonuna kadar hak ediyor.” şeklinde konuştu.

Süreçle ilgili bilgilendirmede bulunduktan sonra, STK’lardan da adaylık, ittifak ve seçim süreci ile ilgili görüş ve öneri alan SAYGIN, seçimde STK’ların desteğini talep etti.

Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ise HÜDA PAR’ın kendilerini de dikkate alarak son süreç ile ilgili bilgi vermesinden memnuniyet duyduklarını ve seçimde destek hususunda ise durumun yetkili kurullarında değerlendirileceğini belirttiler.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Serhad Haber
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık