“Bölgenin HÜDA PAR projelerine ihtiyacı var”

HÜDA PAR Van milletvekili adayı Muzaffer Balıkçı bölgenin HÜDA PAR projelerine ihtiyacının olduğunu söyledi.

 “Bölgenin HÜDA PAR projelerine ihtiyacı var”
  • 31 Mayıs 2018, Perşembe 13:59

Seçim çalışmaları kapsamında HÜDA PAR 27’nci dönem Van milletvekili adayı Muzaffer Balıkçı, Gürpınar ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafın sorunlarını dinleyen Balıkçı milletvekili seçimlerinde halktan destek istedi.

Ziyarette halkın sıcak ilgisiyle karşılanan Balıkçı, ziyaret sonrasında basına açıklamalarda bulunarak HÜDA PAR adaylarına yönelik büyük bir teveccühün olduğunu dile getirdi.

Balıkçı, “Halkımız bizi sevgiyle karşıladı. Her geçen gün HÜDA PAR’a bölgenin daha çok ihtiyaç duyduğunu, HÜDA PAR’ın projelerine bölgenin ihtiyacı olduğunu görmekteyiz. Halkımız eğer teveccüh gösterip bize yetki verirse, onlar adına özelde bölgemiz genelde ise ülkemizi kalkındıracak projelere sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Adaylarımız bu halkın öz evlatları ve Van’ın sorunlarını yakından takip eden, sürekli alanlarda olan şahsiyetlerden oluşmaktadır.” dedi.

“Peygamberlerin hayat modeli halkımızın kurtuluş reçetesidir”

Saha çalışmalarında üç temel madde üzerinde durduklarını belirten Balıkçı, “Bölgenin çok ciddi sorunları var. Bizler, sorun ve sıkıntıları 3 ana başlık altında topladık. Bizim davamız insanlık davasıdır. İlk Peygamber HazretiAdem aleyhi selam ile son Peygamber Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in hayat modelini halkımızın kurtuluş reçetesi olarak görüyoruz. Peygamberlerin hayat modelini rehber aldığımızda bugünkü ahlaki çöküntüler, ekonomik sıkıntılar, aile kurumunun zedelenmesi ve benzeri sorunların tümü kendiliğinden çözülecektir. Birçok sorun ve sıkıntıların kaynağı bu nebevi metottan uzak kaldığımızdan kaynaklanıyor.” diye konuştu.

“Tarım ve hayvancılığa yönelik teşvik paketleri olmalı”

Bölgede ciddi ekonomik sorunların olduğunu aktaran Balıkçı, “Ekonomik ve sosyal sorunlar ancak İslam temelinde çözülebilir. Bölge şartları ve istihdam alanları bellidir. Bölgemiz tarım ve hayvancılık bölgesidir. Hükümetin bu bölgeye yönelik ciddi teşvik paketlerinin yürürlüğe sokması lazım ve bu paketlerin kolaylaştırılması gerekir. Bölgenin özellikle ekonomik sorunlarıyla yakından ilgilenip, sorunu gerekli mercilere bildirip durumun takipçisi oluyoruz. Gerek sınır kapılarının açılması, gerek serbest piyasa, gerekse Van Gölü’nün turizmle şehrin ekonomisine katkı sunma anlamında projeler geliştirilmelidir.” ifadelerini kullandı

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Serhad Haber
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık