SAĞLIKLI TAYFA RAFADAN TAYFA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Sağlık Bakanlığı tarafından çocuk ve gençlerin sağlıklı yaşama teşvik edilmesi amacıyla hazırlanan ‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ müzikali, yeni sezonda Bostaniçi’nde sahnelendi.

SAĞLIKLI TAYFA RAFADAN TAYFA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Eski mahalle oyunlarını, sosyalleşmeyi, sporu, paylaşımı, takım ruhu gibi değerleri çocuklara kazandırmayı amaçlayan milli, manevi değerlere sahip sıcak bir mahalleden esinlenilmiş çizgi karakter projesi olan "Sağlıklı Tayfa Rafadan Tayfa" oyunu Bostaniçi çocuklar tarafından ilgiyle izlendi.

Toplumda “sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması ve çocukları sağlıklı yaşama özendirme” temalı etkinlikte yedi maskot karakter çocuklara keyifli anlar yaşattı.

Hem bilgilendiler hem eğlendiler

İpekyolu Belediyesi Bostaniçi Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte çocuklar hem bilgilendi hem de doyasıya eğlendi. Müzikalde çocuklar bir taraftan gönüllerince eğlenirken, bir taraftan sağlıklı yaşamın sırlarını öğrendi. 2 seans halinde Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan oyunu yaklaşık iki bin öğrenci ücretsiz olarak izledi. Programda ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından, bütün öğrencilere diş macunu, diş fırçası ve şapka dağıtıldı.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Serhad Haber
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık