VAN UMUT KERVANI

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ: ESKİ KİMLİĞİ OLANLARDA OY KULLANABİLECEK

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek seçimlerde eski kimliğe sahip vatandaşların oy kullanabileceğini söyledi.

NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ: ESKİ KİMLİĞİ OLANLARDA OY KULLANABİLECEK

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek erken seçimlerde vatandaşların eski kimlikleriyle birlikte oy kullanma işlemlerini yapabileceklerini söyledi.

Öncelikle İçişleri Bakanlığı’na, Cumhurbaşkanlığı ve 27.dönem Milletvekili erken seçimlerine yönelik 10 yıldan eski nüfus cüzdanı kimliğiyle oy kullanılamayacağına ve Türkiye Genel Seçimleri’nde oy kullanacak vatandaşların 24 Haziran 2007 tarihi ve öncesi nüfus cüzdanlarının geçersiz sayılacağına dair gündemde haberlerin yer aldığı söylenildi.

Bunun üzerine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bir açıklamada bulunarak erken seçimlerde vatandaşların oy kullanabilmek adına eski nüfus cüzdanı kimliklerinin yenilemesi gerektiği ve ilgili çıkan haberlerin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığının altını çizdi.

Açıklamalarının devamında ise Nüfus cüzdanı kimliklerinin kullanım sürelerinin 10 yıl olduğuna ilişkin herhangi bir düzenlemenin olmadığı bilgisine yer verildi.

Kaynak: Serhad Haber
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık