VAN UMUT KERVANI

VASKİ, çevre gününü öğrencilerle kutladı

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir program gerçekleştirdi.

VASKİ, çevre gününü öğrencilerle kutladı
  • 06 Haziran 2018, Çarşamba 9:25

VASKİ 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Hasan Ali Yücel İlkokulunda program yapıldı. Düzenlenen programa VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş da katıldı.

Okul konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, çevreyle dost olmanın önemine dikkat çekerek, suları kirletmeden ve israf etmeden kullanmak gerektiğini ifade etti. Bilhassa çok ağaç dikmenin en duyarlı hareket olduğunu belirten Tekataş, Hasan Ali Yücel Okulu öğrencileriyle en yakın zamanda ağaç dikme günü düzenleyeceklerini söyledi.

Çevreyi kirletmemek için büyük uğraş verdiklerini bunun için yeni bir arıtma tesisi temeli atarak, Van gölünün kirlilikten arındırılması için büyük bir çalışma başlattıklarını söyleyen Tekataş, çevre bize emanet bu emaneti gelecek nesillere çok daha iyi bir şekilde temiz ve yaşanabilir bırakmak istiyoruz” dedi.

Öğrencilere, VASKİ’nin hazırladığı ve çevre duyarlılığının Van Balığı ve Van Kedisi ile anlatıldığı “Tekgöz ile İnci” isimli resimli hikaye kitabı dağıtıldı.

Hasan Ali Yücel İlkokulu Müdürü Aydın Sağınç, hazırlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü için yapılan etkinlik ve dağıtılan kitaplar için teşekkür etti.

Etkinliğe VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emrah Çayırlı, Okul idarecilere ve öğretmenleri de katıldı.

 

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Serhad Haber
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık