VANLILAR KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜ

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi (Van SDİ), ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını lanetlemek ve ‘Büyük Dönüş Yürüyüşüne’ destek vermek amacıyla düzenlediği “Kudüs İçin Meydanlara” yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.

VANLILAR KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜ
  • 19 Mayıs 2018, Cumartesi 18:03

ABD’nin Tel Aviv'deki büyükelçiliklerini Kudüs'e taşıma kararını lanetlemek ve Filistinli Müslümanların ‘Büyük Dönüş Yürüyüşüne’ destek vermek amacıyla Kurtuluş Parkı önünde Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi öncülüğünde bir araya gelen binlerce vanlı vatandaş, ellerinde Filistin ve Türkiye bayrakları ile Maraş Caddesi'ne, oradan da Beşyol Meydanı'na kadar yürüdü.

Beşyol Meydanı'nda bulunan Hazret-i. Ömer Camii'nin önünde toplanan binlerce Vanlı, burada İsrail'i lanetleyen sloganlar attı. Yürüyüşü düzenleyen Van SDİ adına açıklama yapan Hayati Beyde, bugünlerde İsrail’in Kudüs’ü tümden işgal etme girişimlerde bulunduğunu belirtti. Sadece Filistin'de değil, birçok İslami beldede Müslümanlara zulüm yapıldığını ifade eden Beyde, “Kudüs’ün tümden işgale hazırlandığı bugünlerde, Suriye’de katliamlar durmuş değildir. Gazze’deki sıkıntılar hayatı felç etmektedir. İstikbal güçlerine karşı ve Baas iktidarlarına karşı, yüksek bir bilinç kazanma, bu bilinci de bütün sokaklara haykırmak ve yaymaktır. Rabbim bu uğurda çabalayan bütün kardeşlerimizin yardımcısı olsun” dedi.

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık