VAN UMUT KERVANI

DÜNDAR: ÇALDIRAN’DA ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATILDI

Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar, Van’ın Çaldıran ilçesinde önemli hizmetlere imza atıldığını belirtti.

DÜNDAR: ÇALDIRAN’DA ÖNEMLİ HİZMETLERE İMZA ATILDI

Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar, Van Büyükşehir Belediyesi ve Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ)’nin koordineli çalışarak ilçede önemli hizmetlere imza attıklarını söyledi.

Çaldıran ilçesinin 65 bin nüfus, 70 Mahalle, 27 mezra olmak üzere 97 yerleşim birimine sahip olduğu ve oldukça geniş bir alana yayıldığını ifade eden Dündar, bu işimizi zorlaştırıyor, ancak Büyükşehir ve VASKİ başta olmak üzere birçok kurumla yaptığımız koordinasyon ile hizmet götürmeyi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızı yeni hizmetlerle buluşturmanın gayreti içinde olduk” ifadelerini kullandı.

Su gibi temel bir gereksinim olan hizmetin verilmesi için de VASKİ ile yakın işbirliği, dayanışma ve koordinasyon içinde hareket ettiklerini dile getiren Dündar, “2017 yılında ki hizmet döneminde şimdiye kadar yapılamayan içme suyu ve kanalizasyon alanında birçok altyapı hizmet ile tanıştı ilçemiz. İlçede devam eden 20 kilometrelik kanalizasyon hattının 9 kilometresi tamamlandı. Kalan kısmının ise bu yıl içinde bitirilerek hizmete girmesi planlanıyor. Ayrıca bir çok mahalleye yeni depo yapımı, mevcutlarının tamiri, kaptaj yapımı çalışmaları da sürdürülüyor.” şeklinde konuştu.

‘Kaz Gölü Projesi’ ile içme suyu ihtiyacı çözülecek

Son olarak Dündar, İlçede içme suyu temininde büyük bir hizmet olan Kaz Gölü Projesinin bitirilmesiyle susuzluğun önemli ölçüde çözüleceğini söyleyerek,  bin metreküplük bir depo inşaatı bitirildi. 4 bin 500 metrelik boru hattının çekilmesiyle birlikte 9 mahallemiz daha içme suyuna kavuşmuş olacaktır. Bundan sonra bir daha susuzluk çekilmemesi için bu projenin ehemmiyeti büyüktür. Yeter ki suyu israf etmeyelim. İlçemizde ki çalışmalara imza atan başta Sayın Valimize, VASKİ Genel Müdürümüze, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Serhad Haber
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık