VAN UMUT KERVANI

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE VE İSTANBUL’A GÖNDERİLDİ

Van’da okullarında başarılı 43 liseli kız öğrenci, Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul ve Çanakkale gezisine gönderildi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE VE İSTANBUL’A GÖNDERİLDİ

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DAP) tarafından desteklenen “Gençlik Şühedanın İzinde” sosyal gelişim projesi kapsamında kent genelindeki liselerde okuyan 43 kız öğrenci ve 2 öğretmen İstanbul ve Çanakkale gezisine gönderildi.

Öğrencilerden birçoğu ilk kez uçağa binerken heyecanları gözlerinden okundu. Öğrenciler İstanbul ve Çanakkale’de tarih yazan atalarının yaşadıkları mekânları görecek olmanın gururunu da yaşadılar.

İlk defa İstanbul ve Çanakkale’ye gideceğini söyleyen Nene Hatun Kız Meslek Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Sevgi Bakış, “Arkadaşlarımla birlikte ilk defa il dışında bir geziye çıkıyorum. Çok mutluyum. Çok heyecanlıyım. Ecdadımızın yaşadığı tarihi yerleri göreceğiz. Çok güzel bir duygu emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha önce İstanbul’a gittiğini fakat Çanakkale’ye ilk defa gideceğini anlatan Nilay Akıncı ise şunları söyledi:

“Öncelikle şehitlerimizi ve tarihimizi öğrenmemiz anlamında böyle bir proje hazırlanması çok güzel. Emeği geçen Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu, başta olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Burada farklı okullardan arkadaşlarımızla tanıştık. İstanbul’un tarihi yerlerini gezeceğiz. İlk defa Çanakkale’ye gideceğim ve şehit atalarımızın mücadele ettikleri o mekânları göreceğim için çok heyecanlıyım.”

Van Ferit Melen Hava Limanı’nda yolcu edilen öğrenciler 4 günlük program çerçevesinde İstanbul’da boğaz turu, Eminönü, Ayasofya ve 15 Temmuz Şehitler Anıtını gezecek. Çanakkale’de ise şehitlik başta olmak üzere tarihi ve turistik yerleri gezecekler. 

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Serhad Haber
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık